Kredyt odnawialny

Jest to rodzaj kredytu obrotowego, przeznaczony na finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Zwykle udzielany jest na okres 12 miesięcy z opcją jego przedłużenia na kolejny okres. Wysokość udzielanego kredytu ustalana jest indywidualnie i zależy od wielkości miesięcznych wpływów na rachunek i oceny majątkowo-finansowej firmy. Kredyt jest przeznaczony na finansowanie bieżącej działalności, bez określonego celu.

Pożyczka gotówkowa dla firm

Jest to rodzaj kredytu obrotowego, spłacanego w ratach, maksymalnie do 120 miesięcy. Kredyt obrotowy udzielany jest na nieokreślony cel związany z pokryciem bieżących wydatków takich jak zakup towaru, przeprowadzenie bieżących napraw, szybkich płatności itp. Jego wysokość jest uzależniona od zdolności kredytowej Klienta.

Kredyt rewolwingowy

Kredyt rewolwingowy jest krótkotrwałą formą klasycznego kredytu odnawialnego. Z reguły jest udzielany na okres jednego, czy pół roku, a nawet jednego miesiąca. Kredyt rewolwingowy działa na zasadzie odmiennej niż tradycyjne pożyczki lub kredyty. Najbardziej specyficzną cechą tego kredytu jest możliwość ponownego korzystania i spłacania w terminie określonym w umowie. Kredyt rewolwingowy wyraźnie różni się od kredytu odnawialnego w rachunku bieżącym. Podstawową różnicą jest przeznaczenie kredytu na sfinansowanie konkretnie określonego celu.

Umów się z Ekspertem
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right